תבינו אותי, הרגע ילדתי

תבינו אותי, הרגע ילדתי

מה באמת עובר על אישה אחרי לידה? מה היא רוצה? ומה פחות? ואיך מתווכים את זה למשפחה המורחבת? • הגר דנון זהבי בשיחה שכל יולדת טרייה צריכה לשמוע.

:לחצו על התמונה להשמעה

בתום 9 ירחי לידה, המשפחה כולה מתרגשת לקראת בואו של העולל החדש לעולם, מגיע הרגע המאושר וכולם שמחים ומאוחדים. אך לאחר מספר ימים הביקורים פוחתים, נדמה כי כולם חוזרים לשגרה, אפילו הבעל, כולם מלבד היולדת. לעיתים אנחנו שוכחים שלא רק תינוק נולד בתום ההיריון, אלא גם אמא חדשה שמתמודדת עם הורמונים, החלמה מהלידה ותפקיד אחד מאתגר במיוחד.

לאחר הלידה מתחוללים שינויים מהותיים בגופה ובחייה של אישה, החל משינויים פיזיולוגיים, דרך שינויים רגשיים וכלה בשינויים חברתיים. יולדת טרייה מוצאת עצמה מתמודדת עם תשישות עקב חוסר שעות שינה, כאבים, הורמונים, ציפייה חברתית לתפקד כ'אמא' לצד שמירה על המעמד בעבודה והתפקוד החברתי, צורך להעניק תשומת לב לבן הזוג, בדידות, אחריות מוחלטת על חיי התינוק והחששות באשר לתפקודה. הפעם, הייתה זו הגר דנון זהבי ששוחחה עם מיה דיין־שלו, וביחד השתיים העניקו עצות פרקטיות להתמודדות עם התקופה שלאחר הלידה. 

כל אלה עלולים להוביל לסימפטומים של דיכאון, ולכן חשוב שהמעטפת החברתית של היולדת תבין את שעובר עליה לאחר הלידה, ותגלה אמפתיה, שותפות מלאה והכלה.

אפליקציית Jama הוקמה במטרה לתת מענה לאימהות לתינוקות בגילאי לידה ועד גיל שלוש, ולרכז עבורן תוכן, פעילויות, טיפים ממומחים וסרטונים שילוו אותן לאורך התקופה המאתגרת הזאתכל התכנים באפליקציה "גדלים" יחד עם התינוק ומותאמים באופן מדויק לשלבי ההתפתחות שלו, כך שהאימהות מקבלות רק את מה שרלוונטי להן ומעניין אותן בכל רגע נתון.

 

 

אפליקציית Jama היא ה-מקום של האימהות בישראל לפגוש ולהכיר אימהות נוספות סביבן, וליצור חברויות חדשות ומרגשות במסע המרתק.

 

 

חפשו אותנו בגוגלhttps://app.jama.co.il/ 

 

 

Reading next

נולדתם? קחו רגע
המדריך המקוצר להורה המונטסורי המתחיל

Leave a comment

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.