אימהות

כך תיצרו לעצמכן סביבה תומכת הנקה

כך תיצרו לעצמכן סביבה תומכת הנקה

הצלחת ההנקה שלכן תלויה במידה לא מבוטלת גם באנשים שסביבכן. כך תרתמו את הקרובים לכן למשימה

נכון שהנקה היא תקשורת אישית וישירה שלכן מול הבייבי שלכן, אך גם לסביבה שלכן יש השפעה על הצלחתה. הדרישה הלגיטימית והראשונית לתמיכה בהנקה היא, באופן טבעי, מהמעגל המשפחתי הקרוב - בן הזוג, הסבים והסבתות, אולי גם דודים ודודות, אך מאחר וישנה לא מעט דיס-אינפורמציה לגבי הנקה, לא תמיד כולם יודעים או מצליחים לעזור. 

נירית אוליבקוביץ', יועצת הנקה מוסמכת IBCLC, מסבירה כי דווקא מהמעגל הקרוב מגיעים משפטים שמחלישים אתכן, האמהות, כמו "אולי אין לך מספיק חלב" או "את לא חייבת בכל רגע לשלוף ציצי" ועוד, במקום לתת לכן מעטפת של עזרה נטולת ביקורת. בני הזוג, מצדם, לא תמיד מבינים את משמעות ההנקה, אולי כן בפן הפרקטי אבל לא בפן הרגשי, ולכן לא מעט מהם יביעו התנגדות להנקה, אדישות או לחץ לסיים אותה כשלא הכל הולך "חלק".


אז איך אפשר לרתום את הסביבה להצלחת ההנקה?

ראשית, הכינו את המעגל המשפחתי הקרוב והדריכו אותו עוד לפני הלידה בכך שאתן מעוניינות להניק. הדריכו את כולם במעטפת שתרצו לקבל - הכנת אוכל עבורכן, דאגה לתנאים פיזיים נעימים, עזרה עם התינוק במקלחות והחלפות וכו'.

 

 

שנית, מצאו את המקום שלכן בקהילה, בה ישנן כל מני מסגרות שיכולות לתת לכן את המענה שאתן זקוקות לו. קבוצות הנקה, מעגלי אמהות - אלה הם מקומות בהן תוכלו לפרוק, לקבל מידע ועזרה ולהיות עם אמהות מניקות כמוכן. 


מעטפת נוספת היא מעטפת של נשות מקצוע בתחום: יועצות הנקה, מדריכות הנקה, דולות לאחר לידה, מלוות התפתחותיות, כל אלה יכולות לתת לכן מענה שידייק את הטיפול בקשיים.


זכרו כי עליכן לומר בשקיפות ובבהירות לסביבה הקרובה שלכן למה אתן זקוקות, ואם אתן מרגישות שאתן צריכות יותר - חפשו זאת גם בחוץ והיעזרו במי שאפשר כדי ליצור לעצמכן סביבה נעימה וכמובן תומכת בהנקה שלכן.

 

אפליקציית Jama הוקמה במטרה לתת מענה לאימהות לתינוקות בגילאי לידה ועד גיל שלוש, ולרכז עבורן תוכן, פעילויות, טיפים ממומחים וסרטונים שילוו אותן לאורך התקופה המאתגרת הזאת. כל התכנים באפליקציה "גדלים" יחד עם התינוק ומותאמים באופן מדויק לשלבי ההתפתחות שלו, כך שהאימהות מקבלות רק את מה שרלוונטי להן ומעניין אותן בכל רגע נתון.

אפליקציית Jama היא ה-מקום של האימהות בישראל לפגוש ולהכיר אימהות נוספות סביבן, וליצור חברויות חדשות ומרגשות במסע המרתק.

 Jama הצטרפי לקהילת האמהות הגדולה בישראל 

Reading next

לאילו שינויים בהתנהגות הילד כדאי לצפות בתקופת ההסתגלות לגן חדש?
דברים שכדאי לברר עם בית החולים לפני הלידה בתקופת הקורונה

Leave a comment

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.