הורות

חמש טיפים למעבר דירה כשיש תינוק או פעוט בתמונה

חמש טיפים למעבר דירה כשיש תינוק או פעוט בתמונה

לעבור דירה זה לא קל, ולעבור דירה עם ילד קטן – זה בכלל אתגר. הנה כמה כלים שיקלו עליכן ועליו את המעבר

בטח כבר יצא לכן לעבור כמה דירות בחייכן, ואתן זוכרות היטב שלא מדובר במשימה פשוטה. מציאת הדירה, האריזה, הניקיון והפריקה – כל אלה לא הופכים פשוטים יותר כאשר לתמונה מתווסף גם תינוק או ילד קטן. הרי גם את חפציו צריך לארוז, לטפל בו תוך כדי התעסקות בחבלי המעבר וכמובן להתחשב בשינוי שגם הוא הולך לעבור עם הכניסה שלכם לבית חדש. אז מה צריך לקחת בחשבון במעבר דירה עם ילד? הנה כמה טיפים שיוכלו לסייע לכן לפני, במהלך ולאחר המעבר:

 

הכינו את הילד למעבר (בהתאם לגילו)

אם מדובר בתינוק קטנטן, לא תוכלו ממש לדבר איתו על מעבר הדירה ולצפות שיבין, אך ככל שעולים בגיל רצוי שתעשו הטרמה עם הילד לקראת השינוי הצפוי. אמרו לו שהולך להיות לו חדר חדש ויפה עם מקום לצעצועים שלו, אם הוא יקבל מיטה חדשה – ציינו זאת בפניו, וכדאי מאוד לקחת אותו לבקר בדירה החדשה גם אם היא עדיין ריקה. ההיכרות עם המקום החדש תחזק אצלו את הביטחון כשיגיע רגע האמת (המעבר) ואתן תוכלו לעודד אותו להתחבר למקום החדש: לפתוח ביחד את החלון ולהסתכל על הנוף, לפתוח את ברז המים וכל מה שיאפשר לו להרגיש קרוב ושהוא חלק מהבית החדש.

התארגנו מראש על עזרה באריזה ופריקה

זאת כמובן המלצה, אך אמהות רבות מעידות כי בעלי מקצוע שמגיעים ומבצעים עבורכן את מלאכת האריזה ולאחר מכן – הסידור והפריקה, מקלים מאוד על המעבר. הארגזים הולכים למלא עוד מעט את הבית, בארונות יש לא מעט חפצים וגם הצעצועים של התינוק מפוזרים בכל מקום. קשה להשתלט על זה לבד, ולפעמים כדאי לשלם עבור מי שיוריד לכן את המטלה הזאת מהראש. גם הפריקה והסידור בבית החדש יכולים להיעשות ע"י אנשים חיצוניים שזהו תפקידם ואתן תוכלו להיכנס בראש שקט ולהשקיע את מרצכן בשינוי שעובר הילד שלכן (וגם אתן).

התארגנו על עזרה ביום המעבר עצמו

מי יהיה עם הילד בשעות הקשות של המעבר? האם הוא יהיה בגן? מי יאסוף אותו כשאתן "תבלו" עם המובילים? חשוב לדאוג לדברים האלה מראש. קבעו עם סבא וסבתא או בייביסיטר ודאגו שלילד שלכן תהיה תעסוקה בשעות הקשות ביום המעבר ושהוא לא יהיה חלק מכל הבלאגן. אתן הולכות להיות עסוקות ויהיה לכן קשה לתמרן בין המעבר לבין צרכי הילד.

הכינו ארגז קל לזיהוי עם חפצים חשובים של הילד

אם הילד שלכן מחובר מאוד לבובה מסוימת או קשור לחפץ מעבר כלשהו – דאגו לארוז את הכל בארגז אותו תפתחו מיד עם ההגעה לבית החדש. אל הארגז הזה הכניסו גם מוצצים, כמה בגדים, מצעים וכדומה כדי שיהיו לכן "בשלוף" לרגע שהילד יזדקק להם. אתן יודעות מה חשוב לילד שלכן ולכן אל תתנו לדברים האלה להתמסמס בין שאר הארגזים.

קחו בחשבון קושי רגשי או רגרסיה סביב המעבר

יכול מאוד להיות שלילד יהיה קשה להירדם בבית החדש והוא ידרוש נוכחות פיזית שלכן בזמן ההרדמה, אפילו שהוא כבר רגיל אחרת. הגיוני מאוד שיהיו התעוררויות מרובות או מוקדמות וכן רגרסיה בעשיית צרכים לילד שכבר זמן רב ללא חיתול. קבלו זאת בהבנה והכילו את התגובות הרגשיות של הילד שלכן אל השינוי הגדול שהעברתן אותו. שדרו ביטחון והיו סבלניות – כמו כל דבר, גם זה יעבור.

 

אפליקציית Jama הוקמה במטרה לתת מענה לאימהות לתינוקות בגילאי לידה ועד גיל שלוש, ולרכז עבורן תוכן, פעילויות, טיפים ממומחים וסרטונים שילוו אותן לאורך התקופה המאתגרת הזאת. כל התכנים באפליקציה "גדלים" יחד עם התינוק ומותאמים באופן מדויק לשלבי ההתפתחות שלו, כך שהאימהות מקבלות רק את מה שרלוונטי להן ומעניין אותן בכל רגע נתון.

אפליקציית Jama היא ה-מקום של האימהות בישראל לפגוש ולהכיר אימהות נוספות סביבן, וליצור חברויות חדשות ומרגשות במסע המרתק.

 Jama הצטרפי לקהילת האמהות הגדולה בישראל 

 

Reading next

לזרום או לתקן? כך תגיבו לשיבושי המילים (החמודים) של הילד
איך תעודדו את הילד לשתף אתכן בחוויות היום שלו?

Leave a comment

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.